Tak teda všetko poučné

Autor: Lucia Kučmínová | 30.12.2013 o 11:29 | (upravené 30.12.2013 o 13:03) Karma článku: 6,36 | Prečítané:  535x

Zajtra poslednýkrát napíšeme do dátumu rok 2013. A ja tak budem písať ešte do februára, lebo som pozadu. Nie som preborník vo formulovaní želaní akéhokoľvek typu. Zahŕňajúc narodeniny, meniny, krstiny a iné šmakové udalosti, kde sa vždy len prejem. Neokrôchane to zaobalím do nasprostastého úsmevu a sterilného priania všetkého len toho najlepšieho. Veď uznajte- človek, ktorý dokáže dať niekomu na narodeniny Indulonu asi nie je celkom v mentálnej kondícií.

Čo by som teda všetkým zaželala? Všetko najlepšie asi nie. Veď si to povedzte 10x po sebe ako naivne to znie. Aj nepríjemné veci v živote majú niečo do seba. A na dobré sa ľahko zvyká. Ale vôbec neželám nikomu to najhoršie. Tak teda každému všetko poučné. Aby ste sa nebáli ukázať, kto ste a boli na to hrdý. Vrátane chýb a miernych odchýlok od normálu, lebo tie dotvárajú výnimočnosť. Aby ste sa nenechali strhnúť tým, čo sa musí a čo by ste mali. Ľahšie sa potom kráča, dýcha, aj žije.

Želám vám, aby ste sa usmievali. Je to nákazlivé a keď už nič iné, aspoň všetkých okolo naseriete J. Snívajte a verte. O čomkoľvek a čomukoľvek. Popritom nezabúdajte veriť v seba. Nech to znie akokoľvek pochabo, viera v seba je jedna z mála istôt. A jedným z mála darov, ktoré si sami sebe môžeme dať. Kráčajte, kam sa len dá. S otvorenými očami, srdcom a mysľou.

Prajem Vám, aby ste zažívali, skúšali, hrali sa. Jednoducho, aby ste žili. Aby ste sa vedeli nadchnúť pre vec, nebáli sa o nej hovoriť. Aby ste to robili s vášňou a rovnako tak aj milovali. Aby ste dokázali spomaliť, aby ste sa naučili hovoriť, až keď máte čo povedať. Aby ste sa naučili počúvať a nebáli sa ticha a samoty. Želám Vám, aby ste v správnej chvíli zdvihli hlavu a vedeli ju aj skloniť. Aby ste neprehliadali. Nikoho. Aj od nenápadného človeka sa môžete naučiť mnoho vecí.

Prajem každému veľa sily. Aby ste nezabúdali, že nie všetci jej majú rovnako a potrebujú pomoc. Aby ste sa odučili vrodenému egoizmu. Taktiež Vám želám, aby ste nezabúdali, odkiaľ ste vzišli a kam kráčate. Aby ste nestratili smer. Želám Vám, aby ste si dávali vyššie ciele, aké si myslíte, že dokážete splniť. Ste schopní urobiť oveľa viac. A nakoniec, aby sme sa naučili v správnej chvíli ťahať za jeden povraz- pre čo najväčšie všeobecné dobro.

 

Tak teda všetko poučné...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Vadalovci a Rodovci dostali od štátu agrodotácie za 68 miliónov eur

Informácie o poskytnutej pomoci zverejnilo ministerstvo pôdohospodárstva v piatok.

DOMOV

Desaťtisícom ľudí prekáža, že Fico nikam neodchádza

Účasť bola podobná ako na minulotýždňových protestoch.

KOMENTÁRE

Námestia odpovedali Ficovmu úškrnu: nechcú ho

Moc a ego Ficovi nedovolili ani len to, aby vierohodne zahral, že odchádza.


Už ste čítali?