Tak teda všetko poučné

Autor: Lucia Kučmínová | 30.12.2013 o 11:29 | (upravené 30.12.2013 o 13:03) Karma článku: 6,36 | Prečítané:  552x

Zajtra poslednýkrát napíšeme do dátumu rok 2013. A ja tak budem písať ešte do februára, lebo som pozadu. Nie som preborník vo formulovaní želaní akéhokoľvek typu. Zahŕňajúc narodeniny, meniny, krstiny a iné šmakové udalosti, kde sa vždy len prejem. Neokrôchane to zaobalím do nasprostastého úsmevu a sterilného priania všetkého len toho najlepšieho. Veď uznajte- človek, ktorý dokáže dať niekomu na narodeniny Indulonu asi nie je celkom v mentálnej kondícií.

Čo by som teda všetkým zaželala? Všetko najlepšie asi nie. Veď si to povedzte 10x po sebe ako naivne to znie. Aj nepríjemné veci v živote majú niečo do seba. A na dobré sa ľahko zvyká. Ale vôbec neželám nikomu to najhoršie. Tak teda každému všetko poučné. Aby ste sa nebáli ukázať, kto ste a boli na to hrdý. Vrátane chýb a miernych odchýlok od normálu, lebo tie dotvárajú výnimočnosť. Aby ste sa nenechali strhnúť tým, čo sa musí a čo by ste mali. Ľahšie sa potom kráča, dýcha, aj žije.

Želám vám, aby ste sa usmievali. Je to nákazlivé a keď už nič iné, aspoň všetkých okolo naseriete J. Snívajte a verte. O čomkoľvek a čomukoľvek. Popritom nezabúdajte veriť v seba. Nech to znie akokoľvek pochabo, viera v seba je jedna z mála istôt. A jedným z mála darov, ktoré si sami sebe môžeme dať. Kráčajte, kam sa len dá. S otvorenými očami, srdcom a mysľou.

Prajem Vám, aby ste zažívali, skúšali, hrali sa. Jednoducho, aby ste žili. Aby ste sa vedeli nadchnúť pre vec, nebáli sa o nej hovoriť. Aby ste to robili s vášňou a rovnako tak aj milovali. Aby ste dokázali spomaliť, aby ste sa naučili hovoriť, až keď máte čo povedať. Aby ste sa naučili počúvať a nebáli sa ticha a samoty. Želám Vám, aby ste v správnej chvíli zdvihli hlavu a vedeli ju aj skloniť. Aby ste neprehliadali. Nikoho. Aj od nenápadného človeka sa môžete naučiť mnoho vecí.

Prajem každému veľa sily. Aby ste nezabúdali, že nie všetci jej majú rovnako a potrebujú pomoc. Aby ste sa odučili vrodenému egoizmu. Taktiež Vám želám, aby ste nezabúdali, odkiaľ ste vzišli a kam kráčate. Aby ste nestratili smer. Želám Vám, aby ste si dávali vyššie ciele, aké si myslíte, že dokážete splniť. Ste schopní urobiť oveľa viac. A nakoniec, aby sme sa naučili v správnej chvíli ťahať za jeden povraz- pre čo najväčšie všeobecné dobro.

 

Tak teda všetko poučné...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?