3..2..1..Fúzy!

Autor: Lucia Kučmínová | 1.12.2013 o 12:15 | Karma článku: 4,71 | Prečítané:  660x

Nepodriaďujú sa teplotám ovzdušia, veku, ani typu hlavy. Sú v reklame, na koncerte, sedia na káve, vykrúcajú sa. Brady. Teraz nepíšem o fúzikovitých typoch nemeckých poddôstojníkov, ani o vykrútených bajúzoch poirotovského typu. A už vôbec nie o smetáku, ktorý nosil pod nosom Hviezdoslav (i keď už u neho badať isté známky módnej revolty). Neviem,  kto rozbehol kampaň venovanú tomuto druhu revolúcie, ale v móde platí jedno zlaté pravidlo. Že všetko sa opakuje. Tým pádom po nagélovaných kohútoch, kockovaných košeliach a (nechutných) lesklých bundách prišli na rad brady. Dovolím si tvrdiť, že brady zažili najväčší počet comebackov ever. Spomeňme pračloveka, cez starých Grékov a Peržanov, až po zlaté časy Bee Gees. Praktickosť by sa dala zhrnúť hneď do niekoľkých bodov.

1. Ako býva každým rokom zvykom, ide zima a väčšia koncentrácia chlpov na tvári zahreje jeho nositeľa. Hoci riskuje vznik cencúľovitých útvarov, ale aspoň začne konečne chápať svojho kokra, ktorý sa z každej prechádzky vráti so 4 kilami námrazy na labkách.

 

2. Zima so sebou prináša Vianoce a o pár mesiacov aj Veľkú Noc a tak si v duchu tradícií môže na bradu povešať vianočné gule, mašle, alebo minikraslice na šnúrkach. Možností je veľa a kreativite sa medze nekladú!

 

3. Koniec omáčkam a kečupu na košeliach, sakách a kravatách. Už nikdy žiadne gitarové cheesy. Brada plní funkciu špongie a podbradníka. Stačí čistá voda,  alebo jemné oprášenie a brada je ako nová, čím sa šetrí pracím práškom. Nech žije životné prostredie!

 

4. Šetrí sa materiálom na výrobu holiacich strojčekov, nehovoriac o spotrebe elektriny (ak teda nejakú doma máte). Šetrí sa aj voda z kohútika, balzam po holení a všakovaké iné ošetrujúce krémy chemického pôvodu, ktoré dozaista ovplyvňujú psychiku. Viď ženské pohlavie. Nech opäť žije životné prostredie!

 

5. V neposlednej dobe šetrí čas. Pozorovaním otca som zistila, že sú to rádovo minúty. Tie môžete predsa stráviť užitočnejšie. Napr. čistením labiek svojho psíka, upevňovaním vzťahu s partnerkou, alebo vyhadzovaním potravín po záruke (čo môže byť pre niektorých mužov príjemným zážitkom z kategórie „Tenkrát poprvé“).

 

V neposlednom rade tu máme aj zopár psychických a sociálnych výhod.

 

6.  „Mustáš“ môže rafinovane ukryť nedostatky krásy, teda čokoľvek, vďaka čomu sa muž cíti zakomplexovaný a neatraktívny, hoci tieto vlastnosti s obľubou pripisujú práve ženám.

 

7. Brada pôsobí mužne, vyzreto, v niektorých prípadoch dokonca sexy, čo môže pomôcť pri zaujatí opačného/ rovnakého pohlavia. Nadväzovať kontakty nebolo nikdy jednoduchšie. Do tejto kategórie väčšinou nespadajú brady a lá Krakonoš, kedy samotnému majiteľovi prekážajú v pohybe rúk, poprípade nôh.

 

8. V prípade, že sa Vašej priateľke, manželke, milenke nepáči tento styling, obmedzí počet bozkov, dotykov tváre a u materskejších typov aj štípance do líc. A o to predsa ide!

 

9. Početné ochlpenie tváre zväčšuje objem hlavy, čo môže vyvolávať dojem, že takýto muž má väčšiu kapacitu mozgu, a teda aj šedej kôry a je inteligentnejší, ako ostatní. Ak to vo Vašom prípade neplatí, jednoducho nič nehovorte.

 

10. Zvyšuje odhadovaný vek, rádovo aj o desiatky rokov. Ak vyzeráte, že ste práve vyliezli z dupačiek, alebo pripomínate Nielsa Holgersona, práve ste sa našli a uznanlivo prikyvujete hlavou. Milým bonusom môže byť dojem prestíže, charizmy a rozvážnosti.

 

11. V prípade, že ste sa dopustili neuveriteľného faux- pas a celý národ Vás nepozná ako „toho analfabeta“, alebo „toho v kraťasoch“, odporúčam nechať zapustiť bradu. Napríklad ak ste v skorých ranných hodinách močili do fontány, či ste sa monumentálne znemožnili pred osobou Vami preferovaného pohlavia.

 

12. Príjemným doplnkom môže byť akceptácia komunity hipsterov, čo nemusí byť tiež na zahodenie. Ale toto je veľmi úzko profilovaný bod, takže akoby tu ani nebol.

 

 

Takže ak po čomkoľvek z tohto túžite a nemáte to, smelo si nechajte narásť svoju. Na webe visí dokonca katalóg rôznych strihov a dĺžok. J Inak, kamarát ma opravil. Brada nie je móda, je to presvedčenie. Za seba vravím: páči sa mi to. Takže si v dohľadnej dobe zaobstarám nejakého „bradáča“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?