Denník skalného fanúšika

Autor: Lucia Kučmínová | 15.7.2013 o 13:55 | (upravené 15.7.2013 o 16:19) Karma článku: 5,45 | Prečítané:  479x

Sľúbila som, že o Nej napíšem. Lebo si to zaslúži! Štvrtok, 11.7. Nielen pre milovníkov alternatívy začali vo štvrtok malé Vianoce. Už sedemnáste, letné, pohodové. S trochu neistým počasím sme dorazili do Trenčína. Ako správne meteosenzitívna som určovala dĺžku aj intenzitu prehánok. Už viem, čo budem robiť, ak nakoniec nebudem spisovateľka.

Deň sme započali s pivom na stanici a s pánom z kyvadlovky, pre ktorého bola každá žena očividne dostatočne krásna. O tom ich samozrejme presviedčal dvomi otrepanými frázami, čuduj sa svete, s pomerne zlou artikuláciou a silným slovenským prízvukom. A pretože má rád spoločnosť, nie je extrovert, ale rovno "estrogén." Asi preto, že býva v Miláne a nosí šušťákovú bundu.

Za bránami sme naštudovali program a začali nasávať. Atmosféru. :) Inak stanových susedov sme vyhrali. Pozdravujeme sektor D2 (ten bližšie k mestu), mená si už nepamätáme, ale najväčšia skupinka boli domáci. S litrami domáceho. Všetkým sa samozrejme úprimne ospravedlňujem za Jozefove chrápanie. A za hádky kvôli toľkým decibelom. Aj tak tie mravce nakoniec neskrotil. Ešte čo si aj povylieval svätenú vodu pri vchode.

Potúlali sme sa po areáli a s nadšením starého harcovníka, som nováčikom prezentovala krásy. Tú ženskú krásu naokolo zvládali aj bez môjho zaučenia. Mňa zaujali iné pipky, tie pod červenými lampami. A skvelé placky kúsok odtiaľ. Štvrtok sme finišovali na Major Lazer a za zvukov každoročnej a povinnej Silent Disco. Svorne každému odporúčame.

Piatok, 12.7.

"Ať druhý deň započne!" Mravce stále neodišli, ich počet stúpol dvojnásobne. Aj kôpka bordelu pri stanoch. Bratislava Hot Serenaders ma naladili na celý deň. A pán Lasica povedal, že nás má rád. Aj my jeho! Ej, Zuzka, Zuzička...

Cvakli sme si týpka, čo dokázal aj v labilnom stave a s vlajkou vyliezť na záchody. S obdivom nám pripomenul, že "Lieh nie je hriech!" Energetická bomba sprevádzaná dažďom v podobe Pary a s ťahačmi Bloc Party. Roztopašná Kate Nash nikomu nedala oddýchnuť a Django Django odskúšali naše členky.

A neuveríte mi, ale Jozef zase zaparkoval v mojom stane!

Sobota, 13.7.

Aj tretí deň započal! Dokonca som sa zobudila o rok staršia. Fyzicky som sa naozaj cítila staršie. A reálne strašne. Po hmate som našla šumivý minerál, najväčší dar matky Zeme. Teda hneď po pive. Hor sa na Vidiek, tušili sme, že budú skvelí. Ale že až tak? Zahrali aj tú moju, síce na konci. Vykričala som si hlasivky a splálila si nos. Nevadí, nechala som sa ukecať na Vec-a. T.U.R.I.S.T.A. mi ešte stále hrá v hlave. Slovač je zárukou echtovnej kvality.

O 9 mi zahrali tí, ktorých ospevujem už dávno. Fenomenálna Buena Vista, ktorá ma rozplakala. Od šťastia. Boli skvelí, neopísateľní a priniesli so sebou kúsok kubánskeho slnka. Aj sme tancovali, nedalo sa inak! Pokračovali sme na vskutku čarovného Bonoba. Atmosféra bola nabitá, nedovidela som na koniec davu. Aj chalanovi z Banskej Bystrice sa páčilo, pozdravujeme!

Opäť sme skončili na Silent Disco, kde som si naozaj príjemne pokecala s blonďavou lezbičkou. Naozaj milá, tiež pozdravujem! :) Ako kliniec večera som skončila na obrovskom kolotoči, ku ktorému som s hrôzou vzhliadala každý deň a pýtala sa samej seba: "Ktoré hovädo by na to išlo?" Nakoniec som bola aj ja jedným z nich. Ja, čo som neabsolvovala ani veľký retiazkový kolotoč na jarmoku!

Nestihla som všetko, ani všetkých. Nestihla som sa vidieť s niektorými účastníkmi. Ale ďakujem tým, ktorí mi opäť pripomenuli, prečo sa vždy neskutočne teším na ďalší ročník. Prečo mi ani zlé počasie, či choroba nebránia zbaliť stan a s úsmevom vykročiť. A prečo na otázku: "Kedy z toho konečne vyrastieš?", odpovedám: "Nikdy!".

P.S.: Tereza, tvojimi rukami vyrobenú čelenku som nedala z hlavy. Spýtalo sa ma na ňu niečo viac ako 15 dievčat a dokonca jeden chalan! :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?