Možno

Autor: Lucia Kučmínová | 3.5.2013 o 0:14 | (upravené 3.5.2013 o 0:45) Karma článku: 5,38 | Prečítané:  519x

Len kráčam a rýchlo poťahujem z cigarety. Ľudia naokolo sú mi definitívne cudzí. Pre predstavu, na svetelné míle. Ich tváre pomaly zahaľuje tma. Ako dobre. Prvých desať minút nemyslím na nič. Nemôžem. Chôdza ma dostatočne premáha. Snáď nezablúdim. Milujem tmu a vzduch po daždi. Milujem žiť a milujem pocit, že o malú chvíľu sa budem môcť znovu nadýchnuť. A potom znovu.

V hlave mi rezonuje veta: "...najhoršie sú chyby, ktorých sa dopúšťame sami na sebe." Tak nejak to znelo. Bolo to vo filme. Tuším v českom a staršom, ako som ja. Ale teraz si nedokážem spomenúť, tak keby ste takí láskaví... Zostala mi zima. Nie preto, že som si zabudla bundu. Ani preto, že sedím pod otvoreným oknom. Premýšľam a na to je chlad najlepší.

Niekto má potrebu svoje chyby neustále naprávať. Iný to nestíha, lebo robí ďalšie. Niekto svoje prehliada a ďalší (si) ich vždy ospravedlní. Niekto ich jednoducho nerobí. A dodnes si to neochvejne myslí. Potom sú tu ešte tí, ktorí o nich vedia, ale ich existenciu zanovito a verejne popierajú tak, ako že v Himalájach dozaista nežije žiadny Yeti. Yeti je len auto.

Od chýb k hľadaniu. Niekto nehľadá a nikdy ani nenájde. Iný nájde a ani nechcel. Niekto hľadá stále. Správne šaty, správny vzťah, správne povolanie. Chvíľu si aj myslí, že našiel. A ako mu je konečne dobre. Ale to by nemohol byť chornický hľadač. Tak ide ďalej. Lebo musí. A potom tí šťastní, čo hľadať nepotrebujú. Vystačia si sami. Majú sa radi (sám seba si) a záhada majú natrvalo vyriešenú.

Niektorí sme chodiaci učebnicový príklad. Ako si sám neustále niečím posierať život. Hovorí sa nám všelijako. Aj vulgárne. A na život s nami niekedy ani vulgarizmy nestačia. Možno príliš premýšľame, kombinujeme a riešime. Možno sme len dobrodružní a možno len sebeci ťažkého kalibru. Možno chceme a očakávame od života viac, ako nám ponúka v základnom menu. Chceme z neho vytrieskať všetko, keď nás teda má nakoniec zabiť. A na to sa treba niekedy zmieriť so statusom definitívnej slobody. A možno len často hovoríme možno...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?