Bez mena, bez čísla (Pondelok, 11.2.2013)

Autor: Lucia Kučmínová | 1.4.2013 o 11:58 | (upravené 1.4.2013 o 13:51) Karma článku: 6,07 | Prečítané:  295x

S nervóznym stláčaním sa pokúšal uviesť do pohybu spoločný kávovar. Tlačidlá provokatívne blikali. Účinne dráždili jeho nervovú sústavu. Najprv jeden po druhom, potom všetky naraz, do rytmu. Synchronizované s jeho kofeínovou kontrolkou, ktorá stupňovala nervozitu do krajnosti. Opakovanými pohybmi pritláčal elektrickú zásuvku, vypínal ho a zapínal. Nič.

-"Takto." vynorila sa mu spoza chrbta Nymfa v priliehavej bielej blúzke. S inou farbou vlasov. Asi. Prstami zatlačila zásobník na kávu. Čarovným pohybom ukľudnila stroj aj Riša. Zacítil jej parfum. Jazmín a ešte niečo.

-"Aj pre mňa. Prosím." zo skrinky vytiahla tmavomodrú šálku so znamením. Gemini. Žiadne prekvapko sa nekonalo. Rišo ju položil na podstavec vedľa svojej a stlačil značku pre dvojitú porciu. Trápne ticho prerušovali zvuky mletia a kvapkajúca hnedá tekutina.

Karolína sa neurčito nakláňala zo strany na stranu. Zjavne sa pripravovala mu niečo povedať. Celkový dojem umocňovala jej hra s vlasmi a neustále prekladanie nôh. Toto typicky ženské naťahovanie neznášal. Trpezlivosť bohužiaľ nepatrila do jeho genetickej výbavy. Rišo jej zámerne nevenoval pozornosť, očami hypnotizoval napĺňajúcu sa šálku. Ochotne si narovnával chrbát v čudnom predklone.

Nevydržal to: "Máš zase nutkavú potrebu zveriť mi tajomstvá zákutí ďalšieho penisu? Prosím, ušetri ma. Ja som na iné veci."

- "Nie, to hovorím iným." odmlčala sa, "Ja len, či si niečo v poslednej dobe nestratil. Vynímajúc tvoju česť."

- "Tá u mňa absentuje od plienok." odvrkol ako žena tesne pred menštruáciou. Jasné, že myslela Simonu.

- "Ja len, že si po nej prekvapivo prestal pátrať. Ale mal by si.."

Posledné slová mu odznievali za chrbtom. Tankovalo ho to, asi ako meškajúci autobus v Podbrezovej. Nával hnevu mu zapchal uši a bezpečne ho izoloval od okolitých zvukov. Pocítil len teplo hrnčeka v ruke a malé možstvo horúcej tekutiny, ktorá mu vďaka prudkému pohybu pristálo na tmavých nohaviciach. Koža na stehne ho pálila. Zabohoval a pokračoval smerom ku kancelárii.

O ženskej, ktorá s ním pozametala ako s handrou, nechcel počuť ani zmienku. Už nemala meno, len provizórne poradové číslo. Ako číslo domu, ktorý si môže hocikto kúpiť a prerobiť podľa vlastných predstáv. Číslo, ktoré zaplnilo pár desiatok dátumov v diári. Nemienil jej už venovať ani minútu času. Ani kúsok myšlienky. Bez slova vypadla z jeho života a neobetovala mu ani posratú vetu na vysvetlenie. Ani prepáč. Nič. Suka.

Z ťaživého návalu spomienok ho vytrhol známy hlas znejúci od schodov.

- "Nazdar, pán Drbala. Ideme na cigu."

- "Vynechaj ma. Pošťal som sa." ukázal si na stehno. Igor vytreštil oči a odpochodoval ku fajčiarskemu krúžku maskulínneho typu. Prekvapivo účinná veta.

Zavrel za sebou dvere. Zreteľná zátarasa medzi ním a ostatnými telami, tvoriacimi malý živý organizmus presúvajúci sa medzi kanceláriami, zasadačkami a záchodmi. Dostal chuť si zapáliť. Otvoril spodnú zásuvku a vytiahol núdzovú krabičku s voňavým obsahom. Jeho teritórium, jeho pravidlá.

Zaklonil sa na stoličke a prsty vboril do záhybu pri operadle. Zapálil koniec zrolovaného tabaku. Tiché zapukanie horiaceho papierika prebudilo jeho chuť ešte viac. Vdychoval známu arómu. Zapĺňala mu pľúca, rozlievala sa v hrudi a vyprázdňovala hlavu. Simonina silueta sa mu pred očami vyparovala spolu s nasledujúcimi výdychmi. Najprv nohy, potom pás, ruky, kontúry tváre.. Menila sa na rednúci dym, ktorý rozfúkaval aj nepatrný prievan prichádzajúci z dverí. Už nemala ani číslo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?