Človečie domino (Pondelok 19.11.2012- Pondelok 17.12.2012)

Autor: Lucia Kučmínová | 12.3.2013 o 19:47 | (upravené 12.3.2013 o 23:16) Karma článku: 5,28 | Prečítané:  260x

Nasledujúce dni rozháňal myšlienky neurčitými plánmi a konskou dávkou pracovného nasadenia. V kauze žraločieho muža sa spoliehal na overený kľúč každého prúseru. Volá sa čas. Musel si ale priznať, že každé zazvonenie telefónu a zvončeka mu spôsobovalo nepríjemné zamrazenie. Čakal, že sa mu do bytu vtlačia bezkrkí junáci alebo ho bez varovania odstrelia, keď bude stáť pri okne. Pre istotu k nim príliš nechodil.

Simona mu v noci tajne volávala z kúpeľne a zväčša pripitá. Vraj by s ním inak nedokázala spávať a klamať súčasne. Spovede o vine sa stali takmer každonočnou rutinou.

- "V  podstate sme si teraz rovní. Ty si zahol mne, teraz ja jemu...Dedičný hriech alebo kolektívna vina.." potichu zašepkala a bez odpovede pokračovala : "Sme ako domino. Jeden za druhým spadneme pod tiažou toho predošlého. Je na rade."

Ticho.

- "Nikdy si nebudeme rovní. V tej vine...A ty to teraz robíš z lásky. Alebo z ľútosti."

- "Tak ktoré?" sadla si vedľa vane a oprela si hlavu. Nohy si ležérne rozložila po chladnej podlahe.

Rišo sa nadýchol a prešiel si prstami po zátylku. Sekunda za sekundou.

- "Vieme, že nás chytia, ale ten štipľavý pach riskovania je silnejší. Ako dvaja zlodeji. Malá chyba a veľký pád. Bojím sa o teba. Si zraniteľná."

- "Dúfam, že na to príde..Ukončí to za nás troch. Nemôže zakrývať oči pred tým, čo vidí asi aj Bocelli. Musím končiť, pozdravuje ťa Kocúr."

Dúfal v to aj on. Za rozbitú hubu mu ten prekliaty gordický uzol stál. Aj keď jej krehkosť bola skúšaná medzi silou dvoch kameňov. Hociaký pohyb môže pre ňu viesť k fatálnemu koncu. Jedného ľúbila predtým a potom. Druhého  niekedy medzi tým. Aspoň to považovala za lásku.

Romana stretla v čase najväčšieho poníženia, zúfalstva a hanby. Múdry, pokojný, zrelý. Presný opak Riša. Potvrdzoval teóriu, že si ženy vyberajú muža podľa otca. V duchu preklínala psychológiu. Zbrklo pozliepala zvyšky dôvery v mužov a jej zlomené srdce uchlácholil okázalým požiadaním  o ruku na akomsi tropickom ostrove. Keď s ním stála pred oddávajúcim, mala chuť utiecť. Pod závojom plakala. Hrala to na šťastie.

Zbabelo a sebecky ignorovala volanie skutočnej Simony. Umlčala ju obrúčkou, kreditkou a potom tým psom. Sporiadanosť a snobskosť sa stala jej novou svadobnou výbavou. Citovo mŕtva, stále usmiata a bez záujmu, koľko iných žien súloží s jej manželom, kde a v akých polohách.

Dátumy v kalendári plynuli a dvaja milenci sa stretávali v jeho byte. Novodobí Tristan s Izoldou. Spoločná vina spája, odpúšťa, zbližuje. Mení ľudí, pomáha zabúdať a zmieruje.

Pohryzie ho do ucha a on sa zasa vynorí nad hladinu a z plných pľúc sa nadýchne.

Pozerali filmy. Holil jej nohy. Jedli, spali a milovali sa. Umýval jej vlasy a lakoval nechty. Strihala ho a žehlila mu košele. Žili, kradli si minúty a neplánovali. Stŕhala sa zo sna a on vstával s výčitkami. V posteli ju zanechával s pocitom neskutočnej lásky, ktorú mohol cítiť len ku nej. Práve tu a teraz. Láska na druhý pokus.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?