Človečie domino (Pondelok 19.11.2012- Pondelok 17.12.2012)

Autor: Lucia Kučmínová | 12.3.2013 o 19:47 | (upravené 12.3.2013 o 23:16) Karma článku: 5,28 | Prečítané:  277x

Nasledujúce dni rozháňal myšlienky neurčitými plánmi a konskou dávkou pracovného nasadenia. V kauze žraločieho muža sa spoliehal na overený kľúč každého prúseru. Volá sa čas. Musel si ale priznať, že každé zazvonenie telefónu a zvončeka mu spôsobovalo nepríjemné zamrazenie. Čakal, že sa mu do bytu vtlačia bezkrkí junáci alebo ho bez varovania odstrelia, keď bude stáť pri okne. Pre istotu k nim príliš nechodil.

Simona mu v noci tajne volávala z kúpeľne a zväčša pripitá. Vraj by s ním inak nedokázala spávať a klamať súčasne. Spovede o vine sa stali takmer každonočnou rutinou.

- "V  podstate sme si teraz rovní. Ty si zahol mne, teraz ja jemu...Dedičný hriech alebo kolektívna vina.." potichu zašepkala a bez odpovede pokračovala : "Sme ako domino. Jeden za druhým spadneme pod tiažou toho predošlého. Je na rade."

Ticho.

- "Nikdy si nebudeme rovní. V tej vine...A ty to teraz robíš z lásky. Alebo z ľútosti."

- "Tak ktoré?" sadla si vedľa vane a oprela si hlavu. Nohy si ležérne rozložila po chladnej podlahe.

Rišo sa nadýchol a prešiel si prstami po zátylku. Sekunda za sekundou.

- "Vieme, že nás chytia, ale ten štipľavý pach riskovania je silnejší. Ako dvaja zlodeji. Malá chyba a veľký pád. Bojím sa o teba. Si zraniteľná."

- "Dúfam, že na to príde..Ukončí to za nás troch. Nemôže zakrývať oči pred tým, čo vidí asi aj Bocelli. Musím končiť, pozdravuje ťa Kocúr."

Dúfal v to aj on. Za rozbitú hubu mu ten prekliaty gordický uzol stál. Aj keď jej krehkosť bola skúšaná medzi silou dvoch kameňov. Hociaký pohyb môže pre ňu viesť k fatálnemu koncu. Jedného ľúbila predtým a potom. Druhého  niekedy medzi tým. Aspoň to považovala za lásku.

Romana stretla v čase najväčšieho poníženia, zúfalstva a hanby. Múdry, pokojný, zrelý. Presný opak Riša. Potvrdzoval teóriu, že si ženy vyberajú muža podľa otca. V duchu preklínala psychológiu. Zbrklo pozliepala zvyšky dôvery v mužov a jej zlomené srdce uchlácholil okázalým požiadaním  o ruku na akomsi tropickom ostrove. Keď s ním stála pred oddávajúcim, mala chuť utiecť. Pod závojom plakala. Hrala to na šťastie.

Zbabelo a sebecky ignorovala volanie skutočnej Simony. Umlčala ju obrúčkou, kreditkou a potom tým psom. Sporiadanosť a snobskosť sa stala jej novou svadobnou výbavou. Citovo mŕtva, stále usmiata a bez záujmu, koľko iných žien súloží s jej manželom, kde a v akých polohách.

Dátumy v kalendári plynuli a dvaja milenci sa stretávali v jeho byte. Novodobí Tristan s Izoldou. Spoločná vina spája, odpúšťa, zbližuje. Mení ľudí, pomáha zabúdať a zmieruje.

Pohryzie ho do ucha a on sa zasa vynorí nad hladinu a z plných pľúc sa nadýchne.

Pozerali filmy. Holil jej nohy. Jedli, spali a milovali sa. Umýval jej vlasy a lakoval nechty. Strihala ho a žehlila mu košele. Žili, kradli si minúty a neplánovali. Stŕhala sa zo sna a on vstával s výčitkami. V posteli ju zanechával s pocitom neskutočnej lásky, ktorú mohol cítiť len ku nej. Práve tu a teraz. Láska na druhý pokus.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?