"Jasné, že bez teba som spokojnejší."

Autor: Lucia Kučmínová | 11.3.2013 o 12:39 | (upravené 11.3.2013 o 14:50) Karma článku: 6,67 | Prečítané:  963x

Každý človek si zažije tie šialené stav, kedy ho niekto dôležitý sklame, podvedie, oklame alebo nechá v štichu. Každému podľa karmy, hriechov a toho, čo mu tety Sudičky zaželali. Kamarátka zo škôlky, ktorá sa zo dňa na deň začala kamošiť s inou, lebo jej požičala moderné gumičky do vlasov, ktoré sú až z Austrálie.  Kamoš zo sídliska, ktorý si našiel frajerku a začal kvôli nej používať deodorant a meniť si ponožky. Kvôli tej krave? Spolužiačky so strednej, parťáčky na život a na smrť. Kým sa nerozleteli na výšku. Na výške s podobným scenárom. Horšie je to už s tými milencami, frajermi...

O to horšie, ak bývate na jednej ulici, máte rovnakých priateľov alebo spoločného psa. Ale tie scenáre! Buď sa vyplaví prudký nával sentimentálnych spomienok. že to ani vodka nespláchne, alebo by ste mu najradšej urobili teatrálny výstup hodný dosiek, čo znamenajú svet. Mužov by sme s rozbehom kopali do rozkroku a s pološialeným smiechom im s kľúčom v ruke obehli auto. Ženám trhali vlasy a odhadzovali ich drahé kabelky do kanála. Alebo niečo na spôsob Blaženy a Miluny.

Za mlada som pred bývalými láskami a prvými frajermi utekala bočnými uličkami, skrývala sa za stromy a za noviny. Pána, a aká neviditeľná som si potom pripadala! Spôsob, akým to riešim dnes nie je možno najsprávnejší, ale je môj a som s ním stotožnená.

Asi najhoršie je, ak sa nestane vôbec nič. Stretnete človeka, s ktorým ste si mali toho toľko povedať, mali ste spoločne radi aspoň pár veci, až tak vám nevadili chyby toho druhého. Priťahoval vás, aj sex bol dosť dobrý. A teraz sedíte oproti sebe na káve a nedokážete mu ani povedať, že má na tvári mihalnicu a ako vám ublížil. A on nevie povedať, prečo vás na tú kávu zavolal. Ako rande naslepo, akurát, že nič od toho nečakáte. Ani ten sex.

Obojstranný citový chlad prinútil dámy pri vedľajšom stole obliecť si bundu. Moja chuť odpochodovať a upratať celý byt sa prudko zvyšovala. V hlave mi napadali všetky možné zdvorilostné frázy a otázky, ale všetky som, hlupaňa, vyčerpala hneď na začiatku. Mať tam kus papiera, tak aj nejaké origami poskladám. Keď bolo najhoršie, rozmýšľala som nad rozložením Gaussovej krivky a nad krížovkárskymi výrazmi.

Vnútorný hlas mi opäť našepkával, že k dôvodu pozvania sa autor zase nedostane a ja som sa česala nadarmo. Zase trefa do čierneho. Niektorí ľudia sa nemenia. Aspoň som získala slušný koncept toho, že má frajerku s bytom v Starom meste a že mu je bezo mňa super. To nepovedal, ale myslel si to. A ja tiež. Potom si každý zaplatil kávu a rozišli sme sa bez emócií a ďakovačiek do svojich svetov. O pár vchodov od seba.

Opätovne spokojná so svojím minulým rozhodnutím ukončiť to s ním, som si zaliala kávu. Tentoraz zadarmo a z mojej šálky. Jediný zachovaný dojem má podobu vety, ktorá mi rezonuje v hlave: Vzťahy sú divné, ale ľudia ešte viac.

Tak idem aspoň tomu môjmu spraviť obed. A musím mu povedať, že ho ľúbim.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?