2x 13 (15.11-16.11.2012)

Autor: Lucia Kučmínová | 6.3.2013 o 16:08 | (upravené 7.3.2013 o 2:38) Karma článku: 4,30 | Prečítané:  284x

Okolo kancelárií a stolov prešiel za sprievodu úškrnov, zhrozenia a napodobňovania aplauzu. Na podnet vzniknutého hluku vykukla zo svojho kráľovstva Karolína. So zdvihnutým obočím, v tesnom čiernom kostýme ho s kmitajúcim ukazovákom prizvala veselo pobesedovať na šéfov drahý koberček. Seklo jej to, to musel uznať.

Nestihol ani za sebou zavrieť, keď ho autoritatívny päťdesiatnik zrentgenoval pohľadom skrz na skrz. Po dlhej dobe pocítil v zátylku pocit rozpáleného radiátora a vystupujúce kvapky potu. Nevedel či z nervov, alebo je to dozvuk šialeného večierku.

- "Tak, pán Varga." oslovil ho priezviskom. Je to v riti.

- "Počul som, že máte nejaké dlhodobé zdravotné problémy. Asi to bude vážne, keď neviete udržať v ruke telefón a zavolať, že sa tu nejaký čas neukážete."

- "Nooo, tak nejak." Klamár amatérsky, za tie roky si to na čajkách nenacvičil.

Riaditeľ Strauss na neho pozeral ako kuchárka v jedálni na dusiace sa mäso. Bol by prisahal, že si to užíva. Dobre vedel, že vie, kde bol, čo robil, plus nejaké primyslené faux pas k tomu. Karolína, alias Nymfa by vykvákala aj vojenské tajomstvo a to celkom zadarmo.

- "Som zdravý. Kryli ma, nech ma nevyhodíte. To by mi teraz fakt nepomohlo." Straussovo mlčanie vyzývalo pokračovať, "Tak som mesiac trčal v nejakej diere za mestom a moja jediná časová náplň bola chlastať, šňupať a súložiť, bohvie či nie aj s chlapom. Budem rád, ak som nachytal prinajhoršom kvapavku. Prísť ešte aj o prácu, to by sa mi dosť nehodilo."

Generálny si s neskrývaným pobavením založil ruky za hlavu a pohmýril sa v koženom kresle. Potom sa k nemu chápavo naklonil: "Tak vitajte späť medzi živými." Jeho oči ale zreteľne vyslovovali: Daj si to do poriadku, inak letíš. Aj tak som vedel, ako to bolo.

Vydýchol si a potiahol v práci ešte o dve hodiny dlhšie, ako ostatní. Keď vo firme osamel, nervózne si prehadzoval telefón v ruke. 18:23. Z vrecka vytiahol drobný, poskladaný lístok. Vyťukal číslo s nešťastnou koncovkou. Snáď mu prinesie šťastie.

- "Haló." ozval sa ospalý ženský hlas na druhej strane.

- "Ahoj...To som ja."

Ticho.

- "Príď sem. Nezbijem ťa, sľubujem."

Nadiktovala mu adresu. Buď starý nebol doma, alebo sa na neho chystajú spoločne. Aj so psom.

Zaparkoval obďaleč a prešiel pár krokov. Zostal stáť pred pekným bungalovom so živým plotom. Na poštovej schránke bolo číslo 13. Zase. Pes zatiaľ nikde. Vošiel teda cez bránu k dverám. Tma ho kryla pred pohľadmi susedov. Zazvonil.

Pootvorila dvere a vtiahla ho za bundu dnu. Fajčila vnútri, starý nie je určite doma. Pribehlo k nemu fľakaté teľa, podobné psovi. A s menom Kocúr. Bez štekania mu oslintal ruku a očuchal rozkrok.

- "Je to ešte šteňa. Chceš niečo?"

- "Ešte si neprestala fajčiť?" hľadal svadobné fotky a odtláčal od seba Kocúra.

- "No prestala. Aj zajtra zase kľudne prestanem."

Zahasila ju a sadla si na kuchynskú linku. Mala na sebe čierne tepláky a tričko s bicyklom. Na ruke mala červený náramok. Oprel sa o stenu a len tak na seba pozerali. Pes mlčal s nimi.

Zošuchla sa dole a nahla sa ku Kocúrovi. Rišo uvidel jej nahé prsia. Zatmelo sa mu pred očami. Dva kroky a boli pri sebe. Vyzliekala ho a ťahala do izby. Nemala nohavičky, bola predvídavá. Na košeli mu odtrhla dva gombíky. Na psove potešenie sa rozleteli po podlahe.

Kusy oblečenia chvatne strhávali a hádzali za seba. Z vlasov jej vytiahol ceruzku a rozplietli sa jej až po pás. Potichu na neho vyskočila a obopla ho nohami. Trochu tvrdšie ju oprel chrbtom o stenu, ani nevzdychla. Nachvíľu sa zastavil. Ľavou rukou jej odhrnul prameň z tváre. Pootvorila ústa, zaklonila hlavu a on sa po mnohých hodinách na sekundu usmial.

Na to, čo sa stalo potom, slová neexistujú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?