Volám sa Rišo a som... (Štvrtok, 11.10.2012)

Autor: Lucia Kučmínová | 23.2.2013 o 15:38 | (upravené 5.3.2013 o 10:34) Karma článku: 6,08 | Prečítané:  654x

Vstal a automaticky siahol po nohaviciach. Káva bola v takéto rána len nevyslovenou túžbou. Tretiu noc nespal doma.  Pre tieto prípady nechoval ani len rybičky a jedinými živými obyvateľmi, okrem príležitostných múch v lete, boli kvetiny, ktoré nebolo treba často polievať. Také tie praktické sukulenty pre chlapov.

Sadol si na kraj postele a otočil sa na ňu. Ledabolo prikrytá ležala na bruchu. Kúsok od neho jej z pod periny trčalo chodidlo. Dosť veľké na takú žabu, pomyslel si. Bola naozaj kus, ale ako modelka by sa neuživila. Jedine, že by chodila bosá. Za to v posteli to vedela. Ryšavky nesklamú.

Obliekol si tričko a bundu, z ktorých cítil cigarety a parfém. Nebol si istý, či zrovna jej. Skontroloval obsah peňaženky a na sekundu sa mu objavila vráska medzi obočím. Pohľadom zavadil o študentskú kartu, ktorá ležala hodená medzi jej učebnicami a nohavičkami. Boli jej, sám ich tam v noci hodil. Zuzana. Hm, to meno sa jej hodí. Vykročil k dverám a potichu ich za sebou zavrel. Nechcel riskovať, že sa zobudí a z okna ho počastuje nadávkami. Keby chcel scény, nájde si frajerku. Takto bolo všetko ľahšie.

Zo zadného vrecka vybral kľúč a uchu lahodiace pípnutie otvorilo jeho novučičký päťkový bavorák. Bolo to auto jeho snov a pred týždňom ho kúpil za dobrú cenu. Získal zľavový kupón za kamarátsku protislužbu a aj členstvo v klube. Poznať sa a pomáhať si s ľuďmi, ktorí vedia plávať medzi prachmi a zákonmi má svoje pozitíva. A Rišo mal pozitívnych ľudí rád.

Siahol do palubnej dosky a vytiahol diár, potiahnutý čiernou kožou. Jeho palubný denník, ako ho metaforicky nazýval. Našiel dnešný dátum a poznačil si 4 dôležité fakty: Zuzana, Manhattan, red, 8,5. Meno, kde ju stretol, aké mala vlasy a hodnotenie. Najlepšie pre tento týždeň. Dúfal, že nie pre celý mesiac. Desiatky mal najradšej, ale bolo ich zúfalo málo. Usmial sa, vrátil ho naspäť do priečinka a naštartoval.

Až za dverami svojho 4-izbového mezonetu bol ochotný pozrieť sa na displej telefónu. Zmeškané hovory od Majo, ten tragéd to skúšal trikrát. Hlasom vytočil hovor.

- "No čo ty, Casanova? Vyparil si sa ako gáfor. Klasika. Nič mi nehovor. Skončil si u tej ryšavej mačičky, že?"

- "Pochyboval si o mne? 8,5," odpovedal Rišo a ušetril mu ďalšiu zbytočnú otázku.

- "Ja sa na to môžem vysrať! Nechápem, ako to ty s tými čajkami robíš. Sypeš im niečo, alebo skúšaš na ne tie psychologické kecy o osudovej žene?"

Rišo sa zasmial: "Čaro je  v tom, že sa nesprávam ako tupý čávo, čo už mesiac nemal ženskú. Ide ti to z očí. Zmier sa s tým, mám to čo ty nie."

- "Myslíš päťkového bavoráka?" prerušil ho Majo.

- "Kamoško...Charizmu! A večer mi platíš 3 rundy a rovno sa môžeme staviť o ďalšie, ak ťa ešte baví prehrávať. Takže o 9 v Havane. " a hodil telefón na gauč.

Zapol laptop a prihlásil sa do systému firmy. Nahodil kolonku home office a cestou do sprchy zapol kávovar. Mal rád tieto rána. Po dobrom sexe, bez opice a sám vo svojom veľkom byte.

V trenírkach,s ešte mokrými vlasami si sadol k laptopu. Jasné, mail od Karolíny. Obsah rovnaký ako vždy, keď pracoval z domu. Či zasa dostal nejakú študentku. A aké mala vlasy tentoraz. Opäť nemal chuť sa s ňou deliť o nočné zážitky a opäť to vyriešil rovnako. Klávesou Delete.

Karolína,  v kuloároch známa ako Nymfa, bola šéfova asistentka, ktorá sa ho už 2 roky snažila neúspešne dostať do svojej postele. Vyzerala veľmi dobre, na spôsob Penelope Cruz, ale bolo mu jasné, že teplo jej lona ohrialo už príliš veľa kolegov. Vrátane Maja. A šéfa, toho dostávala pravidelne a ešte chodila s jeho ženou na kávičky do mesta. Radšej si oprávnene vychutnával svoje triumfálne firemné panictvo.

Natiahol sa a zaklonil hlavu. Len tak počúval svoj dych a nasával vôňu praženej kávy. Mal rád svoj život. Ten plavecký štýl, akým plával bezénom života. Pre niekoho šokujúci, nechutný, jemu vyhovoval dokonale. Zaprisahal sa, že sa nebude zaoberať citmi druhých. Energiu venoval uspokojeniu základných telesných pudov a jedinými ducha obohacujúcimi činnosťami budú knihy a hudba. Zaberalo to aj na mladé baby. Z času na čas nejaká dovolenka v Tichomorí. Mohol si dovoliť aj dve, pracoval ako finančný manažér v nadnárodnej spoločnosti. A mal okolo seba aj iné pozitívne príležitosti, ako sa ľahko dostať k peniazom.

Vedel, že sa zmenil. Ale bola to nutnosť, prísľub, ktorý si dal, keď si Simona odnášala kufre z predsiene jeho bytu. Pristihol sa, ako sa náhle zamračil.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?